🇺🇿Ayni damda Xalq deputatlari Toshkent viloyati Kengashining o‘n sakkizinchi sessiyasi bo'lib o'tmoqda.
Kun tartibida O‘zboshimchalik bilan egallab olingan yer uchastkalari hamda ularda qurilgan binolar va inshootlarga bo‘lgan huquqlarni e’tirof etish to‘g‘risida; Respublika budjeti mablag‘lari hisobidan ichki xo‘jalik yo‘llarini ta’mirlash bo‘yicha aniqlashtirilgan parametrlariga o‘zgartirish va qo‘shimchalar kiritish to‘g‘risida va O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2023-yil 31-maydagi 81-sonli farmonining 11-bandida belgilangan vazifalar ijrosini ta’minlash maqsadida O‘zbekiston Respublikasi Ekologiya, atrof-muhitni muhofaza qilish va iqlim o‘zgarishi vazirligi tomonidan ishlab chiqilgan Nurafshon shahrining ekologik “master-reja”sini tasdiqlash to‘g‘risida hamda Xalq deputatlari Toshkent viloyat Kengashi huzuridagi Ekspertlar guruhi tarkibiga o‘zgartirish kiritish to‘g‘risida shuningdek viloyatning ijtimoiy-iqtisodiy hayotiga oid qator masalalar o‘rin olgan.
Sessiya ishi davom etmoqda..
Sessiyani Toshkent viloyati hokimligining rasmiy sahifalari orqali toʻgʻridan-toʻgʻri kuzatib borishingiz mumkin.