Dehqonobod tuman hokimi, Xalq deputatlari Dehqonobod tuman Kengashi raisi Sh.Shokirov boshchiligidagi sektor rahbarlari va mas’ullarning fuqarolar uchun navbatdagi ommaviy qabuli boʻlib oʻtdi.
Сессия кун тартиби доирасида қуйидаги масалалар кўриб
чиқилди;
1. 2024-йил давомида туманда
қурилиш соҳасида амалга оширилган ишлари, ички йўлларни таъмирлашнинг аҳволи ҳамда “Яшил макон” умуммиллий лойиҳаси асосида амалга оширилган ишлар ҳамда 2025-йилда “Атроф-муҳитни асраш ва “Яшил” иқтисодиёт йили” давлат дастурида белгиланган устувор вазифаларни амалга ошириш бўйича туман ҳокимининг қурилиш, тўсиқларсиз муҳит яратиш, коммуникациялар, коммунал хўжалик, экология ва кўкаламзорлаштириш масалалари бўйича ўринбосарининг ҳисоботини эшитиш тўғрисида;
Ҳисобот берувчи:
О.Бойтўраев - туман ҳокимининг ўринбосари
2. Деҳқонобод туман экология, атроф муҳитни муҳофаза қилиш ва иқлим ўзгариши бўлими бошлиғининг 2024-йил давомида қилинган ҳамда 2025-йилда режалаштирилган ишлари тўғрисида ҳисоботи эшитиш тўғрисида;
Ў.Жўллиев - Деҳқонобод туман экология, атроф муҳитни муҳофаза қилиш ва иқлим ўзгариши бўлими бошлиғи
3. Деҳқонобод туман Ободонлаштириш бошқармаси бошлиғининг 2024-йил давомида қилинган ҳамда 2025-йилда режалаштирилган ишлари тўғрисида ҳисоботи эшитиш тўғрисида;
Э.Усмонов - Деҳқонобод туман Ободонлаштириш бошқармаси бошлиғи
4. Деҳқонобод тумани “Сув етказиб бериш хизмати” давлат муассасасининг 2024-йилда амалга оширилган ишлари юзасидан ҳисоботи ҳамда Деҳқонобод тумани бўйича 2025-йил давомида суғориш ишлари учун ажратилган сув лимитини тасдиқлаш тўғрисида;
Т.Рахмонов - Деҳқонобод тумани “Сув етказиб бериш хизмати” давлат муассасаси бошлиғи
5. Ўзбекистон Республикаси Президентининг Деҳқонобод туманидаги Халқ қабулхонаси мудирининг 2025-йил 24-февралдаги “Ҳудуддаги ташкилот раҳбарларининг мурожаатлар билан ишлаш ҳолати юзасидан” XQ 01-10/54-сонли ёзма ахборотномасининг муҳокамаси тўғрисида;
Ахборот берувчи:
К.Холиқов - Ўзбекистон Республикаси Президентининг Деҳқонобод туманидаги Халқ қабулхонаси мудири
6. Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси Сенатининг Кенгаши томонидан 2025-йил 24-февралдаги “Халқ депутатлари вилоят (туман, шаҳар) Кенгашлари котибиятлари фаолиятини такомиллаштириш чора-тадбирлари тўғрисида”ги KQ-101-V-сонли ҳамда 2025-йил 26-февралдаги “Халқ депутатлари вилоят, тумап ва шаҳар Кенгашлари ҳузурида Ёшлар маслаҳат гуруҳини ташкил қилиш тўғрисида”ги KQ-102-V-сонли қарорлари тўғрисида;
7. Бошқа масалалар.