Dehqonobod tuman hokimi, Xalq deputatlari Dehqonobod tuman Kengashi raisi Sh.Shokirov boshchiligidagi sektor rahbarlari va mas’ullarning fuqarolar uchun navbatdagi ommaviy qabuli boʻlib oʻtdi.
Nazorat taxlili tadbirlari o`tkazilmoqda
Xalq deputatlari Jalaquduq tuman Kengashida tuzilgan ishchi guruh tomonidan O`zbekiston Respublikasi Prezidenti hujjatlari, Oliy Majlis palatalari va Hukumat qarorlari, oliy darajadagi tashriflar davomida erishilgan kelishuvlar yuzasidan ishlab chiqilgan “yo`l xaritalari”da Jalaquduq tumanini ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirish yuzasidan belgilangan chora-tadbirlarni manzilli o`rganish hamda ijrosi yuzasidan samarali nazoratni amalga oshirish rejasini bajarilishini nazorat tartibida o`rganildi.
Xalq deputatlari Jalaquduq tuman Kengashida tuzilgan ishchi guruh 4- umumta`lim maktabini rekonstruksiya qilish ishlari, BOQIY RAVON TEKSTIL” MChJda Trikotaj mahsulotlari ishlab chiqarishni kengaytirish xolati, "FREZER MA`SULIYATI CHEKLANGAN JAMIYAT" MChJda avtomabillar uchun extiyot kismlar ishlab chiqarish, 20-maktabgacha ta`lim tashkilotini qurulish ishlarini joylarda bo`lib, nazorat tadbirlarini davom ettirmoqdalar.