CHNOZ TUMANI. TA'LIM SOHASIDA KORRUPSIYA HOLATI O'RGANILDI
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2025-yil 21-apreldagi PF-71-son Farmoniga asosan Korrupsiyaga qarshi kurashish va xavfsizlik masalalari bo‘yicha doimiy komissiyasi tomonidan tuman Maktabgacha va maktab ta’limi bo‘limida korrupsiyaga qarshi kurashish va korrupsiyaviy omillarni oldini olish bo‘yicha o‘rganish ishlari o‘tkazildi.
O‘rganish davomida bo‘limda korrupsiyani oldini olish bo‘yicha olib borilayotgan tashkiliy ishlar, ichki nazorat tizimi, xodimlar tomonidan xizmat intizomiga rioya etilishi, manfaatlar to‘qnashuvi holatlari, soliq to‘lovchilar bilan ishlashdagi shaffoflik, axborot texnologiyalari, raqamlashtirish va ochiqlikni ta’minlanish holatlari tahlil qilindi.
Korrupsiyaga qarshi kurashish va xavfsizlik masalalari bo‘yicha doimiy komissiya raisi S.Axmedova, komissiya a'zosi M.Mirsodiqovlar korrupsiyani oldini olish bo‘yicha olib borilayotgan tashkiliy ishlar va korrupsiyaviy omillarni oldini olish bo'yicha takliflar o'rganildi.