Эҳтиёжманд одамларни қўллаб-қувватлаш бу том маънода конститутциямизда белгиланган “ижтимоий давлат” тамойилларига мувофиқ Президент Шавкат Мирзиёев ҳузурида бўлиб ўтган Рамазон ойида эҳтиёжманд аҳолининг ижтимоий ҳимоясини янада кучайтириш масалаларига бағишланган йиғилишда бир қанча муҳим масалаларни эътироф этиш керак. Эҳтиёжманд одамларни қўллаб-қувватлаш бу том маънода конститутциямизда белгиланган “ижтимоий давлат” тамойилларига мувофиқ холда қадриятлар билан интеграция қилинганлиги ва уйғунлашганлигига яққол мисолдир. Бу айнан Рамазон ойида шу ойга ҳос бўлган маънавий қадриятларни давлат томонидан иқтисодий тамойиллар билан бойитилганлигини кўришимиз мумкин. Бу давлатнинг халқ билан бирга эканлигини, давлат ва дин муносабатларида ўзаро ҳамкорлик, яқинлик бор эканлигини кўрсатади. Бундан ташқари аёл ва қизларимизни, ёшларимизни ва аҳолининг турли қатламларини ёт ғоялардан ҳимоя қилишда фақатгина жазо ва таъқиқ эмас, балки уларга тўғри йўлни кўрсатиш, жаҳолатга қарши маърифат билан курашиш энг устувор вазифалар эканлигини англашишимиз кераклигини тушунамиз.