Tuman Kengashi doimiy komissiyasi tomonidan korrupsiyaga qarshi kurashish bo'yicha o‘tkazilgan o‘rganish natijalari yuzasidan axborot berildi.
Korrupsiyaga qarshi kurashish yuzasidan “Payariq tuman gaz” gaz ta’minoti bo‘limida o‘tkazilgan o‘rganish natijalari to‘g‘risida Xalq deputatlari tuman Kengashining korrupsiyaga qarshi kurashish, davlat organlarida ochiqlikni ta’minlash va huquqiy masalalar bo‘yicha doimiy komissiyasi a’zosi Omonov O‘ktam To‘raqulovichning axboroti muhokama qilindi.
Korrupsiyaga qarshi kurashish bo‘yicha milliy Kengashning 2025-yil 5-martdagi kengaytirilgan yig‘ilishida belgilangan topshiriqlar hamda O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2025-yil 21-apreldagi PF-71-sonli Farmoni ijrosini ta’minlash maqsadida doimiy komissiya tomonidan bir qator ishlar amalga oshirilgan.