Xalq deputatlari Zarbdor tuman Kengashining huzuridagi doimiy komissiyalarning qo‘shma yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi.
Xalq deputatlari Zarbdor tuman Kengashining huzuridagi doimiy komissiyalarning qo‘shma yig‘ilishi o‘tkazildi. Yig‘ilishda tuman ijtimoiy-iqtisodiy rivoji, mahallalarda xavfsiz muhitni ta’minlash, mahalliy budjet mablag‘laridan samarali foydalanish hamda aholi murojaatlari bilan ishlashga doir qator muhim masalalar ko‘rib chiqildi.
— Zarbdor tumanini 2026–2027-yillarda ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirish bo‘yicha dasturini tasdiqlash masalasi;
2025-yil davomida mahallalarda xavfsiz muhitni yaratish, kriminogen vaziyatni yaxshilash, jinoyatlarning barvaqt oldini olish va korrupsiyaga qarshi kurash borasida amalga oshirilgan ishlar to‘g‘risidagi axborot;
Zarbdor tumani mahalliy budjetining 2026-yil boshiga qolgan erkin qoldiq mablag‘larini yo‘naltirish masalasi;
— O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2024-yil 31-dekabrdagi PQ-468-son qarori ijrosini ta’minlash yuzasidan tumanda amalga oshirilayotgan ishlar to‘g‘risida;
2025-yil davomida jismoniy va yuridik shaxslarning murojaatlari bilan ishlash holati;
— Xalq deputatlari Zarbdor tuman Kengashining 2025-yil 17-noyabrdagi VII-18-145-3-49-K/25-sonli qaroriga o‘zgartirish va qo‘shimchalar kiritish masalasi.