Davlatimiz rahbarining Turkmanistonga tashrifi juda samarali va yuksak hurmat-ehtirom ruhida o‘tdi desak adashmagan bo‘lamiz.
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Birlashgan Millatlar Tashkilotining dengizga chiqish imkoni bo‘lmagan rivojlanayotgan mamlakatlar bo‘yicha uchinchi xalqaro konferensiyasida ishtirok etib, Prezidentimizning Yangi Markaziy Osiyoni barpo etish, mintaqamizdagi ahilchilik, ishonch, do‘stona munosabatlarni qaror topshirishdagi tarixiy ishlarini butun dunyo e’tirof etmoqda.
Davlatimiz rahbari Turkmanistonning "Hamkorlikni rivojlantirishga qo‘shgan hissasi uchun" ordeni bilan taqdirlangani, bu yuksak mukofot sanoqligina davlat rahbarlariga berilganligini takidlab o‘tishimiz zarur deb bilaman. mintaqamizdagi ahilchilik,ishonch, do‘stona munosabatlarni qaror topshirishdagi tarixiy ishlarini butun dunyo e’tirof etmoqda.
Prezidentimizni kuzatish jarayonida Turkman xalqining milliy yetakchisi shaxsan aeroportgacha kelib kuzatib qo‘ygani, tadbirga kelgan davlat rahbarlari orasida faqat O‘zbekiston rahbarigagina shunday ehtirom ko‘rsatilgani biz O‘zbekistonliklari g‘ururlantirdi.