Deputat Zoyir Turdiyev mahalla aholisining muammolarini bevosita tinglash, ularning ehtiyojlarini o‘rganish va kelgusidagi ishlarga doir takliflarni olish maqsadida uchrashuvni tashkil etdi. Mahalladagi joriy holat va aholi turmush sharoitlarini yaxshilashga qaratilgan ushbu uchrashuv, saylovchilar bilan o‘rtada to‘g‘ridan-to‘g‘ri muloqot o‘rnatishning muhim vositasiga aylangan.
Saylovchilar, uchrashuv davomida o‘zlarining eng dolzarb masalalarini deputatga taqdim etdilar. Ularning asosiy e’tibori, mahallaning infratuzilmasini yaxshilash, yo‘l va ko‘chalar holatini to‘g‘irlash, tibbiyot xizmatlari sifatini oshirish va yoshlar uchun ko‘proq ish o‘rinlari yaratishga qaratilgan edi. Shuningdek, aholining aksariyati mahalla ichidagi sanitariya-epidemiologik holatni yaxshilash, maktab va bog‘chalardagi sharoitlarni rivojlantirish borasida ham takliflar berdi.
Uchrashuv yakunida, saylovchilarga ularning muammolarini tez va samarali hal qilish uchun barcha zaruriy choralar ko‘rilishi ta’minlanadi. Deputat, ayniqsa, jamoat transporti, yoshlar uchun ish o‘rinlari yaratish va ta’lim sifatini oshirish masalalariga alohida e’tibor qaratilishini ta’kidladi.