Yig'ilishda Xalq deputatlar Oqdaryo tuman Kengashi 23-Paxtaobod saylov okrugi deputati N.Sulaymanov "Bolalarga nisbatan zo'ravonlik holatlarini aniqlash, zo'ravonlik xavfi darajasini baholash, himoya qilish rejasini ishlab chiqish hamda uni amalga oshirish tartibi to'g'risida"gi 2025-yil 14-iyuldagi 440-sonli qaror ijrosini taminlash va aholini korrupsiyaga qarshi kurashga faol jalb etish maqsadida Oqdaryo tuman ixtisoslashtirilgan maktabida yig'ilish olib bordi.
O'zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining "Bolalarga nisbatan zo'ravonlik  holatlarini aniqlash, zo'ravonlik xavfi darajasini baholash, himoya qilish rejasini ishlab chiqish hamda uni amalga oshirish tartibi to'g'risida"gi 2025-yil 14-iyuldagi 440-sonli qaror ijrosini taminlash va aholini korrupsiyaga qarshi kurashga faol jalb etish maqsadida Oqdaryo tuman ixtisoslashtirilgan maktabida maktab rahbariyati va maktab pedagogik jamoasi ishtirokida yig'ilish bo'lib o'tdi. Yig'ilishda Xalq deputatlar Oqdaryo tuman Kengashi 23-Paxtaobod saylov okrugi deputati N.Sulaymanov hamda maktabning MMIBD o'rinbosari T.Egamqulovlar tomonidan tushuntirish ishlari olib borildi.
Har birimiz zo'ravonlikni oldini olish va korrupsiyaga qarshi kurashga masul ekanligimiz aytildi. Undan tashqari bolalarni zo'ravonlikdan himoya qilish uchun barchamiz birga harakat qilishimiz kerakligi takidlandi.