🚸 Xalq deputatlari Angren shahar Kengashi 2-Bog‘ okrugi deputati Nigmatov Mirzoferuz Obidjonovich “G‘afur G‘ulom” MFYga tashrif buyurib, mahalla raisi bilan uchrashib, ochiq muloqot o‘tkazdi.
♻️ Navbatdagi uchrashuv kunida bir necha muhim masalalar bo‘yicha deputat va mahalla yettiligi tomonidan o‘rganish ishlari olib borildi:
1️⃣ Tashabbusli byudjet loyihasining birinchi mavsumi yakuni bo‘yicha pudratchi tashkilot tomonidan 2777 metr uzunlikdagi asfalt qoplamasiga oid nazorat ishlari hisoboti ko‘rib chiqildi.
2️⃣ 15.07.2025 — 30.07.2025 sanalari oralig‘ida okrugda Tashabbusli byudjetning ikkinchi mavsumi uchun navbatdagi loyiha tanlovi muhokama qilindi.
3️⃣ Kun tartibidagi asosiy muammo sifatida mahalla aholisi ariqlar va oqova suv tanqisligi tufayli duch kelayotgan qiyinchiliklar ta’kidlandi.
〽️ Mahalla fuqarolari tomonidan kelib tushgan savollarga Xalq deputatlari Angren shahar Kengashi 2-Bog‘ okrugi deputati Nigmatov Mirzoferuz Obidjonovich tomonidan mavjud muammolar va ularning yechimlari haqida ma’lumot berilib, joylarga borib o‘rganish ishlari olib borildi.