Унга кўра туман Кенгашининг "Ижтимоий соҳа, ёшлар сиёсати, маданият ва спорт масалалари бўйича комиссия"си томонидан "Пахтаобод тумани ҳокимининг ёшлар сиёсати, ижтимоий ривожлантириш ва маънавий-маърифий ишлар бўйича ўринбосари Р.Рустамовнинг 2025-йилнинг 6 ойи давомида амалга оширилган ишлари юзасидан ҳисоботи, Пахтаобод туманида Санитария-эпидемиологик осойишталик ва жамоат саломатлиги бўйича 2025-йилнинг 2-чораги давомида олиб борилган ишлар тўғрисида ҳисоботи ҳамда Пахтаобод тумани “Инсон” ижтимоий хизматлар маркази томонидан ижтимоий ҳимояга муҳтож аҳолига кўрсатиб келинаётган ижтимоий хизматлар ва ёрдамлар тўғрисидаги ҳисоти дастлабки тарзда кўриб чиқилди.
Туман Кенгашининг Аграр, сув хўжалиги ва экология масалалари бўйича доимий комиссияси томонидан Пахтаобод тумани “Сув етказиб бериш хизмати” давлат муассасаси томонидан 2025-йилнинг 6-ойи давомида амалга оширилган ишлар тўғрисидаги ҳисоботи, Пахтаобод туманида яшил боғ барпо этиш юзасидан туман ҳокимлигининнг таклифлари дастлабки тарзда кўриб чиқилди.
Туман Кенгашининг Маҳаллий бюджет, тадбиркорликни ривожлантириш ва иқтисодий ислохатлар бўйича доимий комиссияси томонидан Пахтаобод тумани маҳаллаларида тадбиркорликни ривожлантириш, аҳоли бандлигини таъминлаш ва камбағалликни қисқартириш бўйича ҳоким ёрдамчиларининг 2025-йил 2-чорагида амалга оширилган ишлари тўғрисида ҳисоботи дастлабки тарзда мухокама қилинди.
Ахборот ва ҳисоботлар юзасидан халқ депутатлари Пахтаобод туман Кенгашининг қарор лойиҳалари ишлаб чиқилди.