DEPUTAT AXBOROTI // YETTILIK HISOBOTI
🔹Xalq deputatlari Bekobod tumani Kengashiga 2-Qiyot saylov okrugidan saylangan deputat Esirgapova Zarifa Sancharovna Nayman mahalla saylovchilari oldida joriy yilning 2-choragi davomida amalga oshirilgan ishlari yuzasidan axborot berdi.
🔹Shuningdek, uchrashuvda mahalla yettiligining 6 oy mobaynida barcha yo‘nalishlardagi obodonlashtirish, qurilish, bunyodkorlik ishlari, aholi bandligini ta‘minlash, tadbirkorlikni rivojlantirish masalalari, ehtiyojmand oilalarga ko‘rsatilayotgan ijtimoiy yordamlar yuzasidan hisobotlari eshitildi. Uchrashuv so‘nggida mahalla faollari bilan kelgusida amalga oshirilishi lozim bo‘lgan reja va vazifalar belgilab olindi.
🔹Xududlarni ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirish, aholi turmush darajasini yaxshilash borasidagi mahalla yettiligi va deputatlarning hamkorlikdagi say harakatlari mahalla obodligi, yurt tinchligi uchun xizmat qiladi.