XALQ DEPUTATLARI QIZILTEPA TUMANI KENGASHI RAISI, TUMAN HOKIMI GULZOR MAHALLASIDA BO‘LDI
XALQ DEPUTATLARI QIZILTEPA TUMANI KENGASHI RAISI, TUMAN HOKIMI GULZOR MAHALLASIDA BO‘LDI.
Ayni kunlarda mamlakatimiz bo‘ylab kambag‘allikni qisqartirish, daromadi past oilalarning daromadini oshirish, ularning bandligini ta’minlash va har tomonlama ko‘maklashish orqali kambag‘allikdan chiqarish bo‘yicha izchil ishlar amalga oshirilmoqda. Bu kabi vazifalar Qiziltepa tumanida ham bajarilmoqda.
Ushbu yo‘nalishda amalga oshirilayotgan ishlar holatini o‘rganish, daromadi past oilalar sharoiti bilan tanishish, ularning muammo va takliflarini tinglash, shuningdek, hududdagi yoshlarning muammolarini o‘rganish maqsadida tuman Kengashi raisi, tuman hokimi Bekzod Bobomurodov tegishli mas’ullar bilan birgalikda Gulzor mahallasida bo‘ldi.
Hokim mahallada piyoda yurib, bir qator daromadi past oilalar xonadonlariga kirib, ular bilan suhbatlashdi. Muammolarini tinglab, ularning aksariyatini joyida ijobiy hal etdi.