"TUMANDA QISHLOQ XO‘JALIGI SOHASINI RIVOJLANTIRISH KICHIK DASTURI"ning 1-bandida “Zarbdor tajribasi” asosida “Boboyurt” va “Uchturgon” mahallalari hududidagi 270 nafar yoshlar, ayollar va ijtimoiy himoyaga muhtoj fuqarolarga berilgan 115 gektar suv ta’minoti og‘ir yer maydonlarni suv ta’minotini yaxshilash” bo‘yicha o‘rganishlarda “Uchturgon” mahallasidagi 115 gektar yerga suv yetkazib berish bo‘yicha 1700 metr lotok suv tarmog‘i loyihalashtirilganligi aniqlandi. “Boboyurt” mahallasida joylashgan PR -1 kanalini betonlashtirish ishlari loyihaga kiritilganligi ma'lum qilindi.
Shuningdek, 8-bandda ko‘rsatilgan “Suv xo‘jaligi obyektlari gidrotexnika inshootlari va gidropostlarni ta’mirlash hamda kanallarni tozalash” rejada 24 km bo‘lib hozirgi kunda 14 km tozalash ishlari olib borilganligi aniqlandi. Gidrotexnika inshotlarini ta'mirlash rejada 29 ta bo‘lsa hozirda 13 tasi ta'mirlangan. Gidropostlarni ta’mirlashda esa 30 ta, hozir vaqtda 15 ta'si ta'mirlangan.