Xalq deputatlari tuman Kengashining Mahalliy budjet, tadbirkorlikni rivojlantirish va iqtisodiy islohotlar masalalari hamda Korrupsiyaga qarshi kurashish va xavfsizlik masalalari bo‘yicha doimiy komissayalarining qo‘shma majlis yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi.
Yig‘ilishda xalq deputatlari Paxtakor tumani Kengashining yettinchi chaqiriq o‘ninchi sessiyasi kun tartibiga kiritilga masalalar dastlapki tarzda ko‘rib chiqildi.
Jumladan;
Tuman iqtisodiyot va moliya bo‘limi boshlig‘ining birinchi o‘rinbosari A.Uzaqovning tuman mahalliy budjetining erkin qoldiq mablag‘lari hisobidan mablag‘ ajratish hamda O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2024-yil 11-oktabrdagi 665-sonli qaroriga asosan Paxtakor tumani Obodonlashtirish boshqarmasi tasarrufidagi ichki yo‘llarni saqlash va joriy ta’mirlash ishlari bo‘yicha 2025-yil uchun yakuniy manzilli ro‘yxatini tasdiqlash to‘g‘risida axboroti hamda tuman qurilish va uy-joy kommunal xo‘jaligi bo‘limi boshlig‘i B.Ne’matovning tuman qurilish va uy-joy komunal xо‘jaligi bо‘limi tomonidan 2024-yil hamda 2025-yil yanvar-may oylari davomida amalga oshirilgan ishlar hamda O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2021-yil 19-iyundagi PQ-5152-sonli qarorining ijrosini ta’minlash borasida olib borilayotgan ishlar to‘g‘risidagi xisobotlari tinglandi.