ISLOHOTLAR INSON QADRI UCHUN
Bugungi kunda Davlatimiz rahbari tomonlaridan olib borilayotgan barcha sohadagi islohotlar va zamonaviy ko'rinishga ega bo'lgan tashabbuslarning barchasi xalqning turmush tarzi hamda yashash sharoitini yaxshilashga qaratilgan. Bunda har bir rahbar bugungi kunning talabida mos ravishda zamonaviy fikrlashi,o'zini qiynashi va kelajakni oldindan ko'ra bilishi lozimdir. Davlatimiz rahbari tomonlaridan o'tkazilayotgan keng qamrovli yig'ilishlar va joylarga tashriflari buni yaqqol ko'rinishi desak bu ham adolatdan bo'ladi. Bundan tashqari Davlatimiz rahbari tomonlaridan imzolanayotgan barcha qonun va qarorlar negizida ham xalq farovonligini ko'rish mumkin. Bugun davr talabiga aylanib ulgurgan ushbu masala odamlarni dardini eshitish va ularga munosib yeshim topish kerakligi yaqqol belgilab berildi. Shu harakatlarni sitqi dildan va ma'suliyat bilan ado etgan barcha sohadagi rahbarlarimiz xalqning yuksak ishonchiga munosib bo'lib, yuksalaveradi.
Tuman Kengashi deputati F.Yusupov.