O‘zbekiston Respublikasi Prezident Shavkat Mirziyoyev raisligida 2025-yil 20-may kuni maktab ta’limi tizimidagi islohotlar samaradorligini yanada
oshirish hamda kelgusidagi ustuvor vazifalar yuzasidan videoselektor yig‘ilishida belgilangan asosiy vazifalaridan kelib chiqqan holda Xalq deputatlari Urgut tuman kengashi 10-Gʻijdivon saylov okrugi deputati Yuldoshev Allamurod Qudratovich tomonidan tumandagi 151-maktabda bo‘lib, ushbu maktabni bitiruvchi yoshlar bilan davra suhbat o‘tkazildi, o‘quvchilarni ta’limda ular uchun eng muhim bo‘lgan xorijiy tillarni yaxshi o‘rganish kerakligi to‘g‘risida tushunchalar berildi. Shundan so‘ng o‘quvchilarni oliy ta’lim muassasalariga qobiliyatlariga qarab mutaxassisliklarini tanlash kerakligini yana bir bor aytib o‘tildi hamda kelajakda oldlilariga qo‘yilgan maqsadlari yuzasidan fikrlar almashdi