Marg‘ilon shahar Kengashi deputatlari "Ayollar daftari" bo‘yicha o‘rganish ishlarini olib bormoqda.
Xususan bugun Xalq deputatlari Marg‘ilon shahar Kengashi deputatlari A.Ermatov va Z.Domilayev Guliston mahallasiga tashrif buyurib, "Ayollar daftari"ni shakllantirish jarayonini o‘rgandilar.
Ushbu tashrifda deputatlar, 2025 yil 6 bosqich "Ayollar daftari"ni shakllantirish jarayonidagi xatlov ishlarini ko‘zdan kechirishdi. O‘rganish davomida ijtimoiy himoyaga muhtoj bo‘lgan xotin-qizlar ro‘yxatini tuzish jarayonlari haqida maʼlumot berildi. Deputatlar, ayniqsa, xotin-qizlar faollari bilan uchrashib, ularni har tomonlama qo‘llab-quvvatlash bo‘yicha tushunchalar berdilar.
Shuningdek, deputatlar tomonidan ayollarni huquqiy, iqtisodiy va ijtimoiy jihatdan qo‘llab-quvvatlash masalalariga alohida eʼtibor qaratildi. "Ayollar daftari"ga kiritilgan xotin-qizlarga eng zaruriy yordamlar ko‘rsatilishi, ularning ijtimoiy holatini yaxshilashga qaratilgan chora-tadbirlar ishlab chiqilishi maqsad qilib qo‘yilgan.