MIROBOD TUMANI 3-SEKTOR HUDUDIDA NAVBATDAGI “SAYYOR QABUL” BO‘LIB O‘TDI
Tumanimizning 3-sektor hududida Xalq deputatlari Mirobod tuman Kengashi 7-Avloniy saylov okrugi deputati A.Karimov hamda Mirobod tuman ichki ishlar organlari faoliyatini muvofiqlashtirish boshqarmasi boshlig‘i, 3-sektor rahbari O.Xodjayev tomonidan fuqarolar uchun sayyor qabul bo‘lib o‘tdi.
Qabulda Mirobod tumani hokimi o‘rinbosarlari, tegishli tashkilotlar mas’ullari ishtirok etib, 12 nafar fuqarolarning murojaatlariga yechim izlandi.
Qabulda asosan uy-joy, kasallikka chalingan farzandini davolatish uchun kam ta’minlangan oila bo‘lgani sababli moddiy yordam olish va boshqa masalalar atroflicha o‘rganib chiqildi.
Mas’ullar tomonidan har bir fuqaroning muammosini eshitib, ularni hal etish choralarini ko‘rildi.
Ayrim masalalarni joyida o‘rganish zarurligi bois, tegishli boshqarmalar mutaxassislari bilan birgalikda ko‘rib chiqiladigan bo‘ldi. Shuningdek, ayrim fuqarolarga zarur tavsiya va ma’lumotlar berildi.