TOSHKENT SHAHARINING MIROBOD TUMANIDA “RAHBARLAR VA YOSHLAR” UCHRASHUVI BO‘LIB O‘TDI
Mirobod tumanida “Rahbarlar va yoshlar” uchrashuvi bo‘lib o‘tdi
Prezidentimiz topshirig'iga binoan yoshlar bilan tizimli ishlash, salomatligini tiklash, ularning muammo va takliflarini o'rganish, bandligini ta'minlash va bo'sh vaqtlaridan mazmunli foydalanishi uchun qulay sharoitlar yaratish yo‘nalishida ishlar davom etmoqda.
Xususan, Mirobod tumanidagi 110-sonli umumta’lim maktabida Toshkent shahar sektor rahbarlari, Mirobod tumandagi mutassadi tashkilot, boshqarma, bo’lim boshliqlari va Xalq deputatlari Mirobod tuman Kengashi deputatlari bilan birgalikda Mirobod yoshlari bilan uchrashuv tashkil etildi.
Tadbirda Toshkent shahar prokurori, Ichki ishlar bosh boshqarmasi boshlig'i, Toshkent shahar soliq boshqarmasi boshlig’i hamda Mirobod tuman hokimi tomonidan 70 dan ortiq ishsiz, profilaktik hisobda turuvchi, nogironligi bo'lgan “qizil toifa”dagi yoshlar bilan, ularning muamollarni o’rganish yuzasidan suhbat olib borildi va aniqlangan muammolarning bir nechtasi joyida hal etildi.
Vaqt talab etuvchi murojaatlar yuzasidan mas'ullarga tegishli ko'rsatmalar berildi.