Plenumda Ishtixon tuman deputati tomonidan ham yangi taklif va mulohazalar qabul qilindi.
Kun tartibidagi navbatdagi masala bo‘yicha Adolat SDP Ishtixon tuman deputatlik guruhi rahbari Mutallib Raximov so‘zga chiqib, qishloq joylarda chiqindi konteynerlarni o‘rnatish, bu esa chiqindi tashish mashinalarini ishini osonlashtirishi haqida gapirib o‘tdi. Shundan so‘ng O‘zbekiston “Adolat” sosial-demokratik partiyasi Samarqand viloyat Kengashi bosh hisobchisi va viloyat xodimlari 2023-yilgi faoliyatlari yuzasidan qisqa hisobot berib, yil davomida faol bo‘lgan tuman raislari va deputatlarga o‘z minnatdorchiliklarini bildirishdi.
Yig‘ilishda ishtirok etgan O‘zbekiston Oliy Majlis Qonunchilik Palatasi huzuridagi Yoshlar Parlamenti a’zosi Dilnur A’zamov ham, oldimizdagi muhim jarayonlar yani 2024-yilgi saylovlar yilida partiyamizni saylov kompaniyasi jarayonlarida yuqori natijalarni qo‘lga kiritish bo‘yicha o‘zining taklif mulohazalarini kiritdi.