O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2023 - yil 11 - sentyabrdagi PF-158-son Farmonida umumiy o‘rta ta’lim tizimini yangi bosqichga olib chiqish davlatning 2030 - yilgacha erishiladigan maqsadlarning samaradorlik ko‘rsatkichlari biri sifatida belgilangan. Ta’lim tashkilotlariga har yili 500 nafar «til egalari» bo‘lgan xorijiy mutaxassislarni jalb etish vazifasi ko‘rsatib o‘tilgan
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2023 - yil 11 - sentyabrdagi PF-158-son Farmonida umumiy o‘rta ta’lim tizimini yangi bosqichga olib chiqish davlatning 2030 - yilgacha erishiladigan maqsadlarning samaradorlik ko‘rsatkichlari biri sifatida belgilangan. Ta’lim tashkilotlariga har yili 500 nafar «til egalari» bo‘lgan xorijiy mutaxassislarni jalb etish vazifasi ko‘rsatib o‘tilgan.
Gʻallaorol tumanidagi 44-sonli maktabda Janubiy Afrika respublikasidan mutaxassis-o‘qituvchi Penalope Nalini faoliyat yuritmoqda va o‘quvchilarga ingliz tilidan saboq berib kelmoqda. Tashkil etilgan ochiq darsda o‘quvchilar hamda o‘qituvchi ingliz tilida ravon so‘zlashdilar. Samimiy mashg‘ulot mehmonlarda ham iliq ta’ssurot uyg‘otdi. Ta’limdagi bunday islohatlar nafaqat o‘quvchilar balkim o‘qituvchilar uchun ham muhim ahamiyat kasb etadi.