Ўзбекистон Республикаси Президентининг «ЎЗБЕКИСТОН – 2030» стратегиясини 2023 йилда сифатли ва ўз вақтида амалга ошириш чора-тадбирлари тўғрисида"ги 2023 йил 11- сентябрь ПҚ-300-сонли қарорини туманда ижроси тўғрисида
Халқ депутатлари Бўстон туман Кенгаши депутати, "Тарғиботчилар гурухи" аъзоси Мамлакатхон Нурматова ҳамда Мактабгача ва мактаб таълими бўлими ҳамкорлигида тумандаги №12-мактабгача таълим ташкилотида тарбиячи ва ходимлари иштирокида ўқув семинари ташкил этилди. Тадбирда М.Нурматова томонидан Ўзбекистон Республикаси Президентининг «ЎЗБЕКИСТОН – 2030» стратегиясини 2023 йилда сифатли ва ўз вақтида амалга ошириш чора-тадбирлари тўғрисида"ги 2023 йил 11- сентябрь ПҚ-300-сонли қарори асосида «Ўзбекистон — 2030» стратегиясининг ҳар бир инсонга ўз салоҳиятини рўёбга чиқариш учун муносиб шароитлар яратиш йўналиши бўйича 2023 йилга мўлжалланган амалий тадбирлар режасида белгиланган мақсадлар хақида тушунчалар берилди.