KORRUPSIYA – TARAQQIYOTGA TAHDID
Tadbirda Korrupsiyaga qarshi kurashish va xavfsizlik masalalari bo‘yicha doimiy komissiyasi, Xalq deputatlari tuman Kengashi deputatlar X.Tavasharov, D.Turopova, N.Chorieva va Xalq deputatlari tuman Kengashi kotibiyati mudiri M.Xujanovlar va bo‘lim rahbariyati, bo‘lim xodimlari hamda mas’ul mutaxassislar ishtirok etdilar. Yig‘ilishda korrupsiyaning jamiyat taraqqiyotiga salbiy ta’siri, davlatga va xalq ishonchiga yetkazadigan zarari, shuningdek, ushbu illatning har qanday ko‘rinishiga qarshi murosasiz bo‘lish zarurligi keng muhokama qilindi.
Ma’ruzachilar tomonidan korrupsion xavf-xatarlarning oldini olish, xizmat vazifasini suiiste’mol qilmaslik, davlat mablag‘laridan maqsadli va shaffof foydalanish, fuqarolarga xizmat ko‘rsatishda halollik va adolat tamoyillariga qat’iy amal qilish lozimligi ta’kidlandi. Shuningdek, xodimlarning huquqiy madaniyatini oshirish, ichki nazorat va mas’uliyatni kuchaytirish bo‘yicha tavsiyalar berildi.