Xalq deputatlari Parkent tuman Kengashiga 7-Xisarak saylov okrugidan saylangan deputat Mannonov Abduzarif Abduraufovich oʻzi saylangan okrugdagi “Kumushkon” mahallalasidagi kutubxona faoliyati bilan tanishdi. Oʻrganish jarayonida muassasa xodimlari bilan ish faoliyati, kutubxonada mavjud kitoblar umumiy fondi, kitobxonlar uchun yaratilgan sharoitlar, kutubxona xizmatlari sifatini oshirish uchun bajarilayotgan ishlar boʻyicha suxbatlashildi. Suxbat jarayonida kutubxona xodimlari tomonidan bugungi kunda muassasada 1824 dona kitoblar mavjudligi aytib oʻtildi. Shuningdek tadbirda deputat tomonidan mamlakatimizda qonunchilik sohasida yuz berayotgan o‘zgarish va yangiliklar, qabul qilinayotgan qonun, farmon va qarorlarning mazmun-mohiyati va ahamiyati haqida kutubxona xodimlariga ma’lumot berildi. Uchrashuv yakunida deputat tomonidan muassasa hodimlarining muammolari, taklif va ehtiyojlari tinglandi hamda tashkilotdagi mavjud muammolar yuzasidan tegishli tashkilotlarga deputat so‘rovi bilan murojaat qilib ijrosi nazoratga olinishi belgilandi.