PREZIDENT MUROJAATNOMASI MAZMUN -MOHIYATI KENG TARG'IB QILINMOQDA
🇺🇿 QO'SHKO'PIR TUMANIDA PREZIDENT MUROJAATNOMASI MAZMUN -MOHIYATI KENG TARG'IB QILINMOQDA
🇺🇿 Joriy yilning 7-yanvar kuni Xorazm viloyati Qo'shko'pir tumani Kenagas mahallasida joylashgan MMTB ga qarashli 11-umumiy o'rta ta'lim maktabida O'zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyevning Oliy Majlis va O'zbekiston xalqiga yo'llagan Murojaatnomasida belgilangan ustuvor vazifalar muhokamasiga bag'ishlangan ma'naviy-ma'rifiy targ'ibot tadbiri bo'lib o'tdi.
✅ Targ'ibot tadbirini Xalq deputatlari Qo'shko'pir tuman kengashi deputati Intizor Abdullayeva kirish so'zi bilan ochib berar ekan , Murojaatnoma -mamlakatimizning yaqin va uzoq istiqboldagi taraqqiyot yo'nalishlarini belgilab beruvchi muhim siyosiy hujjat ekanligini , unda davlat boshqaruvi , ta'lim , iqtisodiyot , ijtimoiy himoya , qonun ustuvorligi hamda yoshlar masalalari bo'yicha amalga oshiriladigan ustuvor vazifalar aniq va ravshan bayon etilganligini ta'kidlab o'tdi.