#jamoatchilik nazorati #o'rganish
🔰Xalq deputatlari Olmaliq shahar Kengashi deputatlari Faxriddin Matasimov, Matluba Ashurova hamda shahar hokimligi iqtisodiyot va sanoat bo'limi mas'ullari, Sanitariya va epidemiologiya bo'limi xodimlari bilan birgalikda yangi yil kirib kelishi munosabati bilan shahardagi "Oydin" dehqon bozorida aholining kundalik ehtiyoji uchun eng zarur bo‘lgan oziq-ovqat mahsulotlari narxlari va ularning mavjudligi holati o‘rganildi.
♻️O‘rganish jarayonida bozor rastalaridagi go'sht mahsulotlari va sabzavotlarning sifati, narx-navosi va savdo sharoitlari, sanitar holati hamda aholiga yetarli miqdorda taqdim etilayotganligi yuzasidan o'rganish olib borildi.
🔰Mazkur o‘rganishdan ko‘zlangan maqsad — aholining iste’mol savatchasiga kiradigan asosiy oziq-ovqat mahsulotlari bo‘yicha narxlar barqarorligini ta'minlash va fuqarolarga qulay savdo sharoitlarini yaratishdan iboratdir.