Бўстон тумани депутати ташаббуси билан ёшлар саёхати уюштирилди
Маҳалла еттилиги бўйича маҳаллалардаги муоммолар ўрганилди
Гулистон шаҳар Кенгаши депутат М.Бекташева " Маданият" маҳалласи еттилиги ва фахрийлар билан маҳалладаги муаммолар ўрганилди. Ўрганишлар давомидаги муаммолар:
О.Хужаева кучаси 3 "а" уйининг оладида ва Бозорбоев кучаси 9 уйининг олдида кучанинг уртасида ичимлик суви кувирлари ёрилган,сув берилган вактда Тоза ичимлик суви бекорга окиб кетяпти. Маҳалланинг О.Хужаева кўчасида, Зомин кўчасида, Голиблар кўчасида,Бозорбоев кўчасида,А.Темур кўчаларида дренаж лар ишламайди. Ушбу кўчаларда яшаётган аҳолининг экин экиш ер майдонини сув босган,аҳоли ердан унумли фойдаланмаган ушбу вазият аҳолига қийинчиликлар келтириб чиқараяпти. Бу кўчаларда қачондир ишлаган хозирги кунда ишдан чиқан "дренаж"лар ишлампяпти. Маҳалланинг Зомин кўчасида ёритиш лампалари йуқлиги тунда аҳолига қийинчиликлар туғдирмоқда. Ёшларни Ма'навий ва спорт ишларини ривожлантиришда , оммавий спорт Билан шуғулланиш учун имконияти йуқ. Маданият маҳалласига спорт майдони зарурлиги аниқланди ва тегишли ташкилот раҳбарларига Депутат сўровлари юборилди.