Seminar ishtirokchilari jasoratli va mehnatkash ayol — Shakarjon Xo’janiyozovaning uy muzeyini borib ko‘rdi
Seminar ishtirokchilarining keying manzili Beruniy mahallasida joylashgan tayyor trikotaj mahsulotlari ishlab chiqaruvchi “Inflow” MCHJ hamda ip-kalava ishlab chiqarishga ixtisoslashgan “Kobotex” MCHJ korxonalari bo‘ldi.
Xalq deputatlari Chilonzor tuman Kengashi deputati Xusainov Alisher Abduvahobovich tashabbusi bilan, "Abu Saxiy" savdo markazi hududidagi tadbirkorlar hamda ijtimoiy himoya milliy agentligi Toshkent shahar hududiy boshqarmasi Chilonzor tumani “Inson” ijtimoiy xizmatlar markazi hamkorligida "Nogironligi bo‘lgan shaxslarni bandligini va ijtimoiy faolligini ta’minlagan tadbirkorlik subyektlariga davlat tomonidan beriladigan imtiyozlar" mavzusida brifing tashkil etildi.
Brifingning
asosiy maqsadi nogironligi bo‘lgan shaxslarni ish bilan ta’minlash, ularning jamiyatda munosib o‘rin egallashiga ko‘maklashish, shunga qo‘shimcha ravishda ushbu jarayonda faol ishtirok etayotgan tadbirkorlik subyektlarini davlat tomonidan qo‘llab-quvvatlash mexanizmlari va berilgan imtiyozlar haqida keng jamoatchilikka ma’lumot berishdan iborat.