Seminar ishtirokchilari jasoratli va mehnatkash ayol — Shakarjon Xo’janiyozovaning uy muzeyini borib ko‘rdi
Seminar ishtirokchilarining keying manzili Beruniy mahallasida joylashgan tayyor trikotaj mahsulotlari ishlab chiqaruvchi “Inflow” MCHJ hamda ip-kalava ishlab chiqarishga ixtisoslashgan “Kobotex” MCHJ korxonalari bo‘ldi.
Yurtimizda yoshlarga oid amalga oshirilayotgan islohotlarning xalqaro hamjamiyat tomonidan e’tirof etilayotgani — bu Prezidentimiz boshchiligidagi siyosatning haqqoniy samarasidir.
O‘zbekistonning “Yoshlar – 2030” strategiyasini jadal amalga oshirayotgan yetakchi 10 davlat qatoriga kiritilishi, Yoshlar taraqqiyot indeksida eng tez rivojlanayotgan davlat sifatida qayd etilishi — yoshlarimizga ishonch, imkoniyat va kelajak yaratishdagi ulkan yutuqdir.
Buxoro va Toshkent shaharlarining yoshlar poytaxti sifatida e’tirof etilishi, Global yoshlar festivalidagi yuqori darajadagi ishtirok — bugungi yoshlarimiz uchun yangi imkoniyatlar eshigidir.
Men, xalq vakil sifatida, ushbu jarayonlarni to‘liq qo‘llab-quvvatlayman va yoshlarimiz manfaati yo‘lida xizmat qilishni o‘zimning ustuvor vazifam deb bilaman.