Seminar ishtirokchilari jasoratli va mehnatkash ayol — Shakarjon Xo’janiyozovaning uy muzeyini borib ko‘rdi
Seminar ishtirokchilarining keying manzili Beruniy mahallasida joylashgan tayyor trikotaj mahsulotlari ishlab chiqaruvchi “Inflow” MCHJ hamda ip-kalava ishlab chiqarishga ixtisoslashgan “Kobotex” MCHJ korxonalari bo‘ldi.
Xalq deputatlari shahar Kengashi deputati D.Xolmatova tomonidan deputatlik nazorati olib borildi. Prezidentimizning 2025 yil 6 martdagi PQ-93-sonli qarorlariga muvofiq Tiklanish va taraqqiyot jamg‘armasidan Sirdaryo viloyatida barpo etiladigan infratuzilma va ijtimoiy soha ob’ektlariga 1 trln 300 mlrd so‘m ajratildi. Tiklanish va taraqqiyot jamg‘armasi mablag‘lari hisobidan Sirdaryo viloyatida barpo etiladigan infratuzilma va ijtimoiy soha ob’ektlaridan Guliston shahar “Ulug‘ yo‘l” MFYdagi 20-son maktabgacha ta’lim tashkilotini rekonstruksiya qilish "OSIYo QURULISh IMKON SERVIS" MChJ tomonidan olib borilmoqda. Mavjud bino: ichki pardozlashga tayyorgarlik 90%, tom 15%, yulaklar quyish 30%. Qushimcha bino qurilishi: poydevor 100%, kolonna rigel kuyish 50%, gazoblok terish 70%, deraza romlarini o‘rnatish 70%, besedkalar ta’miri 30%ga bajarilgan. Topshirilishi sentabr oyida Qurilishni tugallanishi belgilanganligi o’rganildi.