Seminar ishtirokchilari jasoratli va mehnatkash ayol — Shakarjon Xo’janiyozovaning uy muzeyini borib ko‘rdi
Seminar ishtirokchilarining keying manzili Beruniy mahallasida joylashgan tayyor trikotaj mahsulotlari ishlab chiqaruvchi “Inflow” MCHJ hamda ip-kalava ishlab chiqarishga ixtisoslashgan “Kobotex” MCHJ korxonalari bo‘ldi.
Muammolarga yechim topilmoqda
Xalq deputatlari Bekobod shahar kengashining raisi N.Babayev, shahar kengashining deputati D.Vaxobjonov hamkorlikda Bekobod shahar Farhod mahallasidagi saylovchilarning xonadonlariga tashrif buyurib, ularni o‘ylantirib kelayotgan muammo va savollariga yechimlar topdilar. Jumladan, muammolarni o‘rganish jarayonida “Paxtaobod” ko‘chasi 7-uyda istiqomat qilib kelayotgan fuqaro X.Yo‘ldoshyeva xonadonida qurilish ishlari bo‘yicha huquqiy tushunchalar berilib, har qanday holatda uyning qurilish bilan bog‘liq bo‘lgan jarayonlari yon qo‘shnilariga xalaqit qilmasligi, ularning roziligi bilan kadastr hujjatlariga rioya qilgan holda amalga oshirilishi yuzasidan tushunchalar berildi. Shuningdek, “Paxtaobod” ko‘chasi 31-uyda istiqomat qiluvchi fuqaro I.Atabayevaning ijtimoiy va iqtisodiy holati o‘rganilib, shifoxonada davolanayotgan farzandi uchun moddiy yordam ko‘rsatildi. O‘rganish ishlari davom etmoqda.