Viloyatimizning bir guruh faol xotin-qizlari "Moʻtabar ayol" koʻkrak nishoni bilan taqdirlandi.
Oila va jamiyat ustuni, hayotimizning fayzi va koʻrki boʻlgan xotin-qizlarni eʼzozlash, ularga hurmat va ehtirom koʻrsatish xalqimiz uchun azal-azaldan buyuk qadriyat boʻlib kelgan. Vatanimiz taraqqiyotida, oila va jamiyat hayotida xotin-qizlar muhim oʻrin va mavqega ega. Ayollarimiz mamlakatimizning ijtimoiy-siyosiy, siyosiy-iqtisodiy hayotidagi barcha sohalarda xususan, davlat boshqaruvi va vakillik organlarida, ishlab chiqarish, tadbirkorlik, fermerlik, sogʻliqni saqlash, taʼlim, maʼrifat, madaniyat va boshqa sohalarda samarali mehnat qilishmoqda.
Har qanday halol, fidoyi mehnat albatta ragʻbatini topadi. Oʻzbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati aʼzosi, senator M.Gʻaniyeva va xalq deputatlari viloyat Kengashi deputati N.Toychiyevalar "Moʻtabar ayol" koʻkrak nishoni bilan taqdirlandilar.