Доимий комиссияларининг навбатдаги йиғилишлари бўлиб ўтди.
Халқ депутатлари Беруний туман Кенгаши доимий комиссияларининг навбатдаги йиғилишлари бўлиб ўтди. Комиссиялар йиғилишларида депутатлар ўтган ой давомида қилинган ишларни сарҳисоб қилишиб, олдидаги вазифаларни белгилаб олишди ҳамда 13-февраль куни соат 16-00да Халқ депутатлари Беруний туман Кенгашининг “Суд-ҳуқуқ масалалари ва коррупцияга қарши курашиш бўйича” доимий комиссиясининг навбатдаги йиғилиши бўлиб ўтди. Унда Беруний туманида 2023-йилнинг январ ойи давомида содир этилган жиноятчилик ва ҳуқуқбузарликлар ҳамда уларнинг олдини олиш борасида амалга оширилган ишлар юзасидан туман ички ишлар бўлими бошлиғи ўринбосари жамоат хавфсизлигини таъминлаш хизмати бошлиғининг ҳисоботи тўғрисидаги ҳамда Беруний туманини комплекс ижтимоий-иқтисодий ривожлантириш юзасидан 2023-йилда амалга ошириладиган вазифалар бўйича “Йўл харитаси”ни тасдиқлаш тўғрисидаги каби масалар муҳокама қилинди.