Andijon viloyati Kengashi raisi O'ktamjon Oxunov
7-chaqiriq xalq deputatlari Baliqchi tumani Kengashining 3-sessiyasi bo'lib o'tdi.
Сарновул маҳалласида тизимли ишлар амалга оширилмоқда.
Баликчи тумани Кенгаши депутатлари томонидан Кияли махалла фукаролари йигинида ахоли хонадонларида ишсиз хотин-кизларни ипак курти парваришлаш мавсумий ишларига жалб этилиши урганилди.
Baliqchi tumani mahalliy iqtisodiy islohotlarni amalga oshirish, investitsiyalar va tadbirkorlikni rivojlantirish masalalari bo‘yicha doimiy komissiyasi
Baliqchi tumani taʼlim, sog‘liqni saqlash, madaniyat, sport va ijtimoiy himoya masalalari bo‘yicha doimiy komissiyasi
Baliqchi tumani sanoat, transport, qurilish, kommunal soha va aholiga xizmat ko‘rsatish masalalari bo‘yicha doimiy komissiyasi
Ilmiy-amaliy loyiha bo‘lib o‘tdi.
Xalq deputatlari Jizzax shahar Kengashi deputati X.Xamdamova Innovatsion rivojlanish agentligi tomonidan eʼlon qilingan O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining, O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi va Vazirlar Mahkamasining hujjatlari, davlat dasturlari va konsepsiyalarda bayon etilgan vazifa va topshiriqlarda belgilangan vazifalarni bajarilishida ilmiy yechimlarni ishlab chiqish uchun ilmiy faoliyatga oid davlat maqsadli dasturi doirasida bajariladigan amaliy tadqiqotlar tanlovining “Tarix va arxeologiya fanlari” yo‘nalishi bo‘yicha “Jadidlar tarixiga oid yangi manbalarni tadqiq etish orqali “Jadidlar.uz” platformasini ilmiy, badiiy, matbuot va audiovizual mahsulotlar bilan to‘ldirish” nomli ilmiy-amaliy loyihada ishtirok etdi.