Baliqchi tumani mahalliy iqtisodiy islohotlarni amalga oshirish, investitsiyalar va tadbirkorlikni rivojlantirish masalalari bo‘yicha doimiy komissiyasi
Baliqchi tumani taʼlim, sog‘liqni saqlash, madaniyat, sport va ijtimoiy himoya masalalari bo‘yicha doimiy komissiyasi
Baliqchi tumani sanoat, transport, qurilish, kommunal soha va aholiga xizmat ko‘rsatish masalalari bo‘yicha doimiy komissiyasi
Xalq deputatlari Payariq tuman Kengashining Korrupsiyaga qarshi kurashish, davlat organlarida ochiqlikni ta’minlash va huquqiy masalalar bo‘yicha doimiy komissiyasi tomonidan Payariq tuman prokuraturasining 2025-yildagi faoliyati yuzasidan yig‘ilish o‘tkazildi.
Korrupsiyaga qarshi kurashish, davlat organlarida ochiqlikni ta’minlash va huquqiy masalalar bo‘yicha doimiy komissiyasi yig‘ilish o‘tkazildi.
Mazkur yig‘ilishda tuman prokuraturasining korrupsiyaga qarshi kurashish borasida amalga oshirgan ishlari, qonuniylikni ta’minlash, huquqbuzarliklarning oldini olish, shuningdek davlat organlari faoliyatida ochiqlik va shaffoflikni kuchaytirish yo‘nalishidagi muhokama qilindi.
Yig‘ilish davomida doimiy komissiya a’zolari tomonidan prokuratura faoliyatiga oid axborotlar tinglanib, mavjud muammo va kamchiliklar yuzasidan taklif hamda tavsiyalar bildirildi.