Deputatlar joylardagi muomolarni o'rganmoqda
Xalq deputatlari tuman Kengashi deputatlari 19-O‘roqli saylov okrugidan saylangan deputat Duvlanov Sharofiddin Shonazarov va 21-A.Temur saylov okrugidan saylangan deputat Maxramqulova Dilbar Mamirqulovna o‘zlari saylangan xududlarida bo‘lib mahalladagi maktab ijtimoiy soha obyektlaridagi holat va ularni ishlashi, kuz va qish mavsumiga tayyorgarligi hamda aholi tomorqalari va fermer xo‘jaliklaridagi to‘qson bosti ekinlarining
ekilishiga tayyorgarlik jarayonini ko‘zdan kechirdi
Aholi bilan uchrashuv davomida ularning kayfiyati, yashash sharoitlari bilan yaqindan tanishidi. Sohada kuzatilayotgan muammolar bo‘yicha tegishli tartibda rasmiylarga murojat qilish bo‘yicha mutasaddilarning takliflarni qabul qildi. Organilgan tashkilotlarning rahbarlariga tizimda kuzatilayotgan ayrim masalalarni birgalikda hal etish shinigdek orqada qolayotgan masalalar bo‘yicha deputat sifatida yordam ko‘rsatish bilan bog‘liq masalalar kelishib olindi.