O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati Kengashing 2024-yil 4-apreldagi “Mahallalardagi muammolarni hal etishda xalq deputatlari mahalliy Kengashlari deputatlari va senatorlarning "Mahalla yettiligi” bilan о‘zaro hamkorligini yo‘lga qo‘yish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi KQ-706-IV-sonli qarorida berilgan vazifalar ijrosini ta’minlash yuzasidan xalq deputatlari Toyloq tumani Kengashi deputati Dilafruz Ulug‘boyeva o‘z saylov okrugida “Birlik” hamda “Bog‘ichinor” mahallalarida bo‘lib, so‘nggi yillarda mamlakatimizda mаhаllаlаr darajasida aholi muammolarini o‘z vaqtida aniqlash va samarali yechimini topish, ijtimoiy himoya tizimining manzilliligi va shaffofligini ta'minlash orqali fuqarolar yashash sharoitlarini yanada yaxshilash bo‘yicha amalga oshirilayotgan islohatlarning “Birlik” va “Bog‘ichinor” mahallalaridagi ijro holati yuzasidan sohada belgilangan vazifalarni samarali amalga oshirishda "Mahalla yettiligi"ga ko'maklashish, mahallalarda qabul qilinayotgan qarorlarning haqqoniyligi va asosliligini ta'minlash yuzasidan “Mahalla yettiligi” bilan hamkorlikda amalga oshirilishi lozim bo‘lgan vazifalar yuzasidan suhbat o‘tkazdilar. Suhbat jarayonida “Mahalla yettiligi” tomonidan 2024-yilda amalga oshirilgan ishlar muhokama etilib, kirib kelayotgan 2025-yilda amalga oshirilishi lozim bo‘lgan vazifalar belgilab olindi.