Yettinchi chaqiriq xalq deputatlari Andijon shahar Kengashining 6-sessiyasi bo‘lib o‘tdi.
Xalq deputatlari Andijon shahar Kengashining 5-sessiyasi bo‘lib o‘tdi.
Халқ депутатлари Андижон шаҳар Кенгашининг 4-сессияси бўлиб ўтди.
Yettinchi chaqiriq xalq deputatlari Andijon shahar Kengashining 3-sessiyasi o‘tkazildi.
TEST
Ishsizlik va kambag‘allikdan chiqarish bo‘yicha olib borilayotgan ishlar deputatlik nazoratini o‘rganib chiqilmoqda.
Horijda ishlayotgan yurtdoshlarimizni Vatanga qaytarish va ularni ehtiyojidan kelib chiqib oilasi va o‘zlari uchun munosib sharoit yaratish hamda kambag‘allikni qisqartirish bo‘yicha tizimli ishlar amalga oshirilmoqda.
Ҳорижда ишлаётган юртдошларимизни Ватанга қайтариш ва уларни эҳтиёжидан келиб чиқиб оиласи ва ўзлари учун муносиб шароит яратиш ҳамда камбағалликни қисқартириш бўйича тизимли ишлар амалга оширилмоқда.
Qaror ijrosi deputatlar nazoratida
Bugun Xalq deputatlari Xorazm viloyat Kengashi deputati R.Sherjanov hamda Urganch shahar Kengashi deputati B.Allabergenovlar Vazirlar Mahkamasining 2023-yil 14-yanvardagi 16-son qarori bilan tasdiqlangan O‘zbekiston Respublikasi Investitsiya dasturini shakllantirish va amalga oshirish tartibi to‘g‘risidagi nizomning tegishli bandi ijrosini ta’minlash yuzasidan Xorazm viloyati ichimlik suv ta’minot tizimida “Ichimlik suv ta’minoti va oqova suv sohasida investitsiya loyihasi takliflari”ni hududiy ichimlik suv ta’minoti tashkilotlari bilan birgalikda joyiga chiqqan holda o‘rgandilar.
O‘rganish jarayonida aniqlangan masalalar yuzasidan deputatlar tomonidan tegis’hli taklif va tavsiyalar berildi.