Ishsizlik va kambag‘allikdan chiqarish bo‘yicha olib borilayotgan ishlar deputatlik nazoratini o‘rganib chiqilmoqda.
Horijda ishlayotgan yurtdoshlarimizni Vatanga qaytarish va ularni ehtiyojidan kelib chiqib oilasi va o‘zlari uchun munosib sharoit yaratish hamda kambag‘allikni qisqartirish bo‘yicha tizimli ishlar amalga oshirilmoqda.
Ҳорижда ишлаётган юртдошларимизни Ватанга қайтариш ва уларни эҳтиёжидан келиб чиқиб оиласи ва ўзлари учун муносиб шароит яратиш ҳамда камбағалликни қисқартириш бўйича тизимли ишлар амалга оширилмоқда.
Xalq deputatlari Andijon shahar Kengashining 6-sessiyasi kun tartibida O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2025-yil 3-yanvar kungi “2025-yilda respublika mahallalarida xavfsiz muhitni yaratish va
huquqbuzarliklarning barvaqt oldini olish tizimi samaradorligini yanada oshirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi PQ-1-sonli qarori ijrosi bo‘yicha jinoyatchilikni oldini olish hamda korrupsiyaga qarshi kurashish masalasi muhokama qilindi.
Sessiyada O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati Sud-huquq masalalari va korrupsiyaga qarshi kurashish qo‘mitasi raisi A.Eshmuratov, O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasining Korrupsiyaga qarshi kurashish va sud-huquq masalalari qo‘mitasi raisi J.Shirinov, xalq deputatlari Andijon viloyat Kengashi raisi O‘.Axunov, xalq deputatlari shahar Kengashining deputatlari hamda ma’sul
tashkilot rahbarlari ishtirok etdilar.