Xalq deputatlari Bekobod tumani Kengashining 12-sessiyasi kun tartibiga kiritilgan masalalarni dastlabki tarzda muhokama qilish maqsadida tuman Kengashining Ijtimoiy soha, yoshlar siyosati, madaniyat va sport masalalari bo‘yicha doimiy komissiyasi yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi.
-Olimpiya va Paralimpiya harakati, sport taʼlimi va seleksiya, ommaviy sportni yangi bosqichga olib chiqish va aholi jismoniy faolligini oshirish yuzasidan tumanda 2025-yilda amalga oshiriladigan ishlar boʻyicha “yoʻl xaritasi”ni tasdiqlash toʻgʻrisida;
-Bekobod tumanida oltinchi bosqich “Ayollar daftari” ro‘yxatiga kiritilgan xotin-qizlarni har taraflama qo‘llab-quvvatlash bo‘yicha amalga oshirilayotgan ishlar to‘g‘risida;
- Tumanda maktab va maktabgach ta’lim tizimini rivojlantirish masalalari bo‘yicha tegishli bo‘lim va tashkilot rahbarlarining axborot va hisobotlari tinglandi.