Joriy yilning 17 aprel kuni Xalq deputatlari Bekobod tumani Kengashining 12-sessiyasi kun tartibiga kiritilgan masalalarni dastlabki tarzda muhokama qilish maqsadida tuman Kengashining mahalliy byudjet, tadbirkorlikni rivojlantirish va iqtisodiy islohotlar masalalari bo‘yicha doimiy komissiyasining yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi.
-tumanda ijtimoiy-iqtisodiy rivojlanishining eng muhim va dolzarb masalalari yuzasidan hisoboti;
- tuman Davlat soliq inspeksiyasi boshlig‘ining mahalliy byudjet daromadlari bajarilishi holati, qo‘shimcha rezervlarni aniqlash bo‘yicha qilingan ishlar, soliqlar va boshqa majburiy to‘lovlar kesimida byudjetga hisoblangan va amalda to‘langanligi, ular bo‘yicha soliq qarzdorligi to‘g‘risidagi hisoboti;
-mahalliy byudjet ijrosi to‘g‘risida, tuman salohiyatidan kelib chiqqan holda mahalliy byudjet daromadlarining qo‘shimcha manbalarini shakllantirish hamda qo‘shimcha manbalardan foydalanish yo‘nalishlari to‘g‘risida tegishli bo‘lim va tashkilot rahbarlarining hisoboti tinglandi.
Yig‘ilish yakuni bilan ushbu masalalar yuzasidan doimiy komissiyaning tegishli qarorlari qabul qilindi.