Халқ депутатлари Бухоро вилоят Кенгашининг 78-сессияси тўғрисида
1. Вилоят аҳолиси ва ижтимоий соҳа объектларини 2023 йилда энергия ресурслари билан барқарор таъминлаш чора-тадбирлари
2. Ижтимоий, ишлаб чиқариш ҳамда маҳаллалар инфратузилмасини ривожлантириш дастури ва бошқа дастурлар доирасида вилоятда амалга оширилаётган қурилиш-таъмирлаш ишларининг ҳолати тўғрисида.
3. Вилоятда хизматлар соҳасини ривожлантириш бўйича амалга оширилаётган ишларнинг натижадорлиги тўғрисида.
4. Вилоятда “Инсонга эътибор ва сифатли таълим йили” давлат дастури доирасида аҳолига тиббий хизмат кўрсатишнинг ҳолати, унинг
сифат ва самарадорлигини ошириш бўйича амалга оширилган ишлар юзасидан вилоят соғлиқни сақлаш бошқармаси бошлиғининг ҳисоботи ҳақида.
5. Ўзбекистон Республикаси Президентининг Бухоро вилоятидаги Халқ қабулхонасига келиб тушган мурожаатларни кўриб чиқишнинг самарадорлиги тўғрисида.
6. Бухоро вилоятида ёшлар сиёсати соҳасидаги ишлар натижадорлигини ошириш ҳамда улар билан ишлаш тизимини янада такомиллаштириш чора-тадбирлар тўғрисида.
7. Бухоро вилояти ҳокими ўринбосарларининг 2023 йил I чорак якунлари бўйича фаолияти самарадорлиги натижалари ҳамда йил якунига қадар мақсадли вазифаларга эришиш кўрсаткичлари тўғрисида.
8. Вилоят маҳаллий бюджетининг 2023 йил қўшимча манбаларини йўналтириш тўғрисида.