Deputat va yoshlar uchrashuvi
Uchrashuvda partiya viloyat Kengashi raisi, Xalq deputatlari Andijon viloyat Kengashi deputati X.Omanov, viloyat Kengashi deputatlari, partiya masʼul xodimlari, hamkor tashkilot vakillari, Prezident maktabining rahbar va masʼul xodimlari, oʻqituvchi va murabbiylari hamda oʻquvchi yoshlar ishtirok etdilar.
Uchrashuvda oʻquvchi yoshlarga maʼruzachilar tomonidan siyosiy partiyalarning jamiyatdagi oʻrni, maqsad va vazifalari, deputatlik faoliyatining asosiy maqsadlari, Huquqiy davlatda davlat hokimiyati tuzilishi shakllari, taʼlim sohasidagi oʻzgarishlar va shu kabi koʻplab yoʻnalishlardan kerakli maʼlumotlar berib oʻtildi.
Uchrashuv davomida makzur dargoxda ilm olayotgan oʻquvchi yoshlarning til, sanʼat, tabiiy fanlar hamda axborot texnologiyalari fani yoʻnalishlarida yutuq va muvaffaqiyatlari bilan ham yaqindan tanishilib, ularning taklif va tashabbuslari tinglandi va yoshlarning siyosiy ongini oshirishga xizmat qiluvchi shu kabi uchrashuvlar yuzasidan amaliy hamkorlik masalalari muhokama qilindi.