Халқ депутатлари Бўстон тумани депутатлари Кенгашининг Суд-ҳуқуқ масалалари ва коррупцияга қарши курашиш бўйича доимий комиссиясининг навбатдаги йиғилиши бўлиб ўтди
Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2021 йил 29
"Ўзбекистон Республикаси жамоат хавфсизлиги концепциясини тасдиқлаш ва уни амалга ошириш чора-тадбирлари тўғрисида"ги ПФ-27-сон Фармони ижроси юзасидан Бўстон тумани ички ишлар бўлими ходимлари томонидан 2022 йил 12 ойи давомида туман худудида жиноятчиликка қарши кураш, уни олдини олиш, содир этилганларини иссиқ изидан фош этиш, наъмунали жамоат тартибини сақлаш, террорчилик қўпорувчилик харакатлари содир этилишини олдини олиш, харакат ва ёнғин хавфсизлигини таъминлаш борасида бир катор ижобий ишлар амалга оширилганлиги ва туман худудида олиб борилган профилактик тадбирлар натижасида туман худудида вазият барқарорлиги ва хавфсизлиги таъминланган, террористик-қўпорувчилик холатларини содир этилишига йўл қўйилмаганлиги хамда содир этилган жиноятларнинг ўтган йилнинг шу даврига нисбатан айрим турларини камайишига эришилди.