Xalq deputatlari Andijon viloyati Kengashining 47-sessiyasi bo`lib o`tdi
Sessiya kun tartibiga quyidagi masalalar kiritiladi:
1. Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining Andijon viloyatidagi Xalq qabulxonasi mudiri M.Xoʻjamberdiyevning Andijon viloyatida murojaatlar bilan ishlash holati hamda sektorlar rahbarlari faoliyati yuzasidan axboroti.
2. Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti tomonidan 2021-yil 14-dekabr kuni oʻtkazilgan videoselektor yigʻilishning 55-sonli bayonida berilgan topshiriqlar ijrosi yuzasidan joylarda xizmatlar sohasini rivojlantirish boʻyicha koʻrilayotgan choralar.
3. Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2021-yil 10-dekabrdagi PQ-43-son qarori ijrosi yuzasidan 2023-yil 20-fevral kuniga qadar amalga oshirilgan ishlar.
4. Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2021-yil 10-fevraldagi PF-6166-sonli Farmonining ijrosi hamda Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2021-yil 31-maydagi PQ-5132-sonli qarorining ijrosi.
5. Andijon viloyati IIB Jamoat xavfsizligi xizmati YHXB va uning quyi tizimlari tomonidan yoʻl-transport hodisalarining oldini olish, harakat xavfsizligini taʼminlash, jamoat tartibini saqlash borasidagi 2023-yilning yanvar oyi davomida amalga oshirilgan ishlar boʻyicha hisoboti.
6. Xalq deputatlari Andijon viloyati Kengashidagi partiya guruhlarining ish rejasiga muvofiq Xalq taʼlimi boshqarmasi boshligʻi G.Omanovaning “Xalq taʼlimi tizimini kompleks rivojlantirish maqsadida 2022-yil davomida amalga oshirilgan ishlar yuzasidan” axboroti.
7. Xalq deputatlari Andijon viloyati Kengashidagi partiya guruhlarining ish rejasiga muvofiq Viloyat sogʻliqni saqlash boshqarmasi boshligʻi A.Mirzajonovning viloyatda 2022 yilning 12 oyi davomida sogʻliqni saqlash tizimida amalga oshirilayotgan islohotlar natijadorligi va belgilangan ustuvor yoʻnalishlari yuzasidan hisoboti.
8. Xalq deputatlari viloyat Kengashidagi partiya guruhlarining ish rejasiga muvofiq 2022-yilda olib borilgan ishlar toʻgʻrisida Maktabgacha taʼlim boshqarmasi boshligʻi A.Azimovning hisoboti.