#PrezidentMurojaati #O‘zbekiston2030 #XDP
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Murojaatnomasi va “O‘zbekiston–2030” strategiyasi sho‘rchilik deputatlar va siyosiy partiyalar e’tiborida.
📅 2026-yil 28-yanvar kuni Sho‘rchi tumani Oqqo‘rg‘on mahallasida joylashgan 3-politexnikumida Prezidentimizning Murojaatnomasi hamda “O‘zbekiston–2030” strategiyasining yangi tahriri mazmun-mohiyatini o‘qituvchilarga tushuntirishga qaratilgan targ‘ibot tadbiribo‘lib o‘tdi.
👥 Tadbirda Xalq deputatlari Sho‘rchi tumani Kengashi kotibiyati mudiri O. Mamashukurov hamda O‘zbekiston Xalq demokratik partiyasi Sho‘rchi tumani Kengashi raisi, deputat B. Rajabov ma’ruza qilib, ishtirokchilarning savollariga javob berdilar.
📌 Tadbir davomida mamlakatimizni barqaror rivojlantirish, ta’lim sohasini takomillashtirish hamda inson manfaatlarini ta’minlashga qaratilgan ustuvor vazifalar atroflicha yoritildi.