“Ўзбекистон – 2030”
Чортоқ туманида Ўзбекистон Республикаси
Президенти Мурожаатномасида белгиланган вазифалар, “Ўзбекистон – 2030” стратегияси мақсадлари ҳамда жорий йил 13 январь куни бўлиб ўтган Хавфсизлик кенгаши йиғилишида белгилаб берилган йўналишлар ижросини таъминлашга қаратилган тарғибот ишлари давом этмоқда.
Бугун туман ишчи гуруҳи томонидан Боғ ва Ўрикзор маҳаллаларида депутатлар, аҳоли ва фаоллар иштирокида тарғибот тадбири ташкил этилди.
Тадбирда давлат сиёсатида маҳалланинг ўрни ва масъулияти, ислоҳотларни жойларда самарали татбиқ этиш масалаларига алоҳида эътибор қаратилди.
Жумладан, туман ҳокимининг ўринбосари, оила ва хотин-қизлар бўлими бошлиғи Наргиза Қирғизова ҳамда туман адлия бўлими бошлиғи Ахрорбек Файзуллаев томонидан Президент Мурожаатномасида белгиланган устувор йўналишлар, амалга оширилаётган ислоҳотларнинг стратегик мақсадлари ҳамда ушбу ҳужжат олдимизга қўяётган вазифалар юзасидан атрофлича тушунтиришлар берилди.
Ҳар бир йўналиш бўйича амалга оширилиши лозим бўлган вазифалар белгилаб олинди.