Sessiya kun tartibidan quyidagi masalalar o‘rin olgan:
1-masala, Mahalliy budjet parametrlarining 2025-yil ikkinchi chorak yakunlari bo‘yicha tuman Iqtisodiyot va moliya bo‘limi boshlig‘ining birinchi o‘rinbosari (F.Xudaynazarov)ning hisoboti to‘g‘risida.
2-masala, Boyovut tumani mahalliy budjetining 2025-yil II-chorak daromadlar rejasini oshirib bajarilishi natijasida shakllangan qo‘shimcha mablag‘larini yo‘naltirish to‘g‘risida.
3-masala, O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlis Senatining 2025-yil 14-yanvardagi “Hududlarni rivojlantirish hamda aholi muammolarini hal etishda mahalliy Kengashlar deputatlari va senatorlarning “mahalla yettiligi” bilan o‘zaro hamkorligini yanada kuchaytirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi KQ-35-V-sonli qarorini tumandagi ijrosi to‘g‘risida.
4 — Boshqa masalalar.
✔️ Sessiyaga tuman Kengashi deputatlari, tegishligi bo‘yicha tuman tashkilot rahbarlari hamda ommaviy axborot vositalari vakillari taklif etiladi.